Czy Polacy szukają utrzymania Francji?

Czy Polacy szukają utrzymania Francji?

Natychmiast po wejściu do UE Polacy taśmowo widzieli we Francji ważne usytuowanie emigracji zarobkowej. Niesłychanie konkretny poklask spowodowała wtedy sytuacja urodziwego Polaka – hydraulika, który skłaniał Francuzki do używania spośród przysług ekspertów znad Wisły. Wespół z chodem roku, sytuacja we Francji bladła, oraz posady wszczęło brakować choćby dla rdzennych obywateli. Jak teraz wygląda istota brania Polaków we Francji?

Praca we Francji – jak ją odnaleźć?

Intensywnie poszukiwanymi chętnymi do stanowiska w każdym kraju Europy ( też we Francji) są osoby rozumiejące się na budowlance. Uważanie odszukają tu najistotniejsze umiejętności w specjalizacji – naszych murarzy a także wykończeniowców docenia się za know-how a także serce do celów. O miejsce we Francji nie powinny się martwić zarówno grupy doświadczone, jakich jest niedobór nad Sekwaną, gdzie są nimi spawacze, ślusarze, rzeźnicy, instalatorzy, stolarze ponadto stolarze. Gdy chodzi o zarobkowanie w sezonie, regularnie są szanse na zajęcie w branży HORECA dla barmana, kelnera, pokojówki czy sprzątaczki. Miejsc pracy jest pod dostatkiem też dla opiekunek do dzieci oraz starszych. szuka się ludzi z praktyką w innowacyjnych obszarach typu new media, e-commerce, consultig czy informatyka – oraz wszelkiej maści inżynierów. Jako że język angielski jest tutaj w defensywie, zasadniczą kwestią będzie zawsze zakres znajomości języka francuskiego.

Praca we Francji – ile można zarobić?

Nie ma ujednoliconej bazy dla wszystkich – poziom wynagrodzenia został uzależniony od wykształcenia, kompetencje, doświadczenia i typu wykonywanych usług. Minimalna płaca we Francji wynosi 1458 euro w wymiarze 35-godzinnego tygodnia pracy. W sukurs szukającym zarobku przyjdzie prawo pracy, które mówi o specjalnym wyliczaniu nadgodzin ( 25% za pierwsze 8 godzin, pozostałe 50%. ) Jeśli idzie o osoby z kwalifikacjami i pracowników budowlanki, wypłaty oscylują wokoło 3-4 tys. euro, branża HORECA może liczyć na 1,5 – 1,7 tys. euro. Najsłabsze zarobki dostają pracownicy niewykwalifikowani.

Warunki życia we Francji

Życie we Francji zabiera dużo więcej niż u nas, np.:

• kwota zapewnienia sobie dachu nad głową w dobrej lokalizacji mieści się w granicy od 500 do nawet 900 euro,

• jedzenie wypada zdecydowanie drożej niż w kraju, więc opłaca się zakupy robić w hipermarketach,

• bilet miesięczny na środki komunikacji pochłonie około 50 euro,

• Można spodziewać się pozytywnego stosunku mieszkańców Francji do Polaków.