Jakiego rodzaju rekwizyty dla niemowlaka do pielęgnowania?

Jakiego rodzaju rekwizyty dla niemowlaka do pielęgnowania?

Czyszczenie maleństwa to niejednokrotnie nerwy dla nowo upieczonych mamy i taty. Zachodzi niepokój, aby nie wyrządzić maleństwu urazu, ponieważ noworodek zdaje się słaby i czuły. Jednak nie tak potworny lęk jak go kreślą, wystarczy zakupić do tego właściwe artykuły i nabranie nieco wprawy.

Jakie są konieczne preparaty do mycia?

Po pierwsze trzeba zakupić miskę oraz leżaczek lub matę antypoślizgową do pielęgnowania. Najprościej jest myć maleństwo, jeśli wanienka znajduje się na stojaku. Dzięki temu odciążony jest kręgosłup rodzica. Na dodatek niezbędny jest ręcznik z kapturkiem, którym można szybko owinąć córkę, żeby nie przemarzło. Właściwy będzie ręcznik z okryciem głowy z naturalnej tkaniny delikatnej w dotyku, gdyż jest miękki i niezmiernie dokładnie pochłania ciecz. W dzisiejszych czasach w naszym posiadaniu jest olbrzymi wachlarz płynów do czyszczenia dla dzieci, nie warto zaopatrywać się zbyt dużą ilość środków higienicznych. Wystarczający będzie płyn dwa w jednym, do ciała i włosków. Do wykonania płukanki warto mieć termometr do sprawdzania temperatury cieczy, a po pluskaniu powinno się mieć usytuowane w zasięgu ręki wszystkie środki do pielęgnacji naskórka maleństwa. Zalicza się do nich: balsam lub oliwka, smarowidło na odparzenia, wyczyszczone ubranko, pieluchomajtki, aspirator do noska, szczoteczka do główki.

Jak powinna upływać kąpiel noworodka?

Na wstępie trzeba ułożyć wszelakie konieczne rzeczy do mycia. Nalać roztwór myjący do wanienki oraz poznać jej temperaturę. Ciecz powinna mieć mniej więcej 37 stopni. Na dno misy lub na podkładkę kąpielową trzeba ułożyć kawałek szmatki oraz wlewamy trochę żelu. Jeśli wszystkie rzeczy są gotowe, powinno się pomału włożyć maleństwo do balii, jeśli nie posiadamy podkładu ani siedziska, wskazane jest podtrzymywać maluchowi główkę.

Początkowe kąpiele powinny być niedługie, należy tylko przemyć niemowlę spokojnie wodą. Twarz potrzeba obmyć gazikiem zanurzonym w ciepłej, przegotowanej cieczy. Jeśli dziecko jest już wypachnione, zawijamy je w wyłożony wcześniej na półce lub posłaniu ręcznik z kapturem i dokładnie osuszamy naskórek malucha. Myje się pępek i nos noworodka, nawilżamy skórę oliwką i smarowidłem na odparzeliny, a po tym zakładamy pieluszkę oraz nakładamy ubranko. W następnym kroku wyczesujemy głowę, przede wszystkim kiedy maleństwo posiada wiele włosów.