Zadbaj o swoja łazienkę – to warto wiedzieć

Zadbaj o swoja łazienkę – to warto wiedzieć

Dom to miejsce, do którego wracamy, by móc złapać oddech po całym dniu pracy i spędzić czas w gronie bliskich osób. Do stworzenia takiej oazy, konieczne jest, aby wcześniej dom właściwie urządzić, a później dbać o utrzymanie porządku i regularne sprzątanie. Nanomax niewątpliwie nam w tym pomoże.

Dlaczego warto utrzymywać porządek w łazience?

Łazienka jest wnętrzem, gdzie odprężamy się i każdego dnia dbamy o własną higienę oraz pielęgnujemy ciało i włosy. To dlatego musi panować względny ład i porządek. Stosowanie dedykowanych preparatów, jak chociażby Nanomax pozwoli usunąć brud oraz wszystkie bakterie i zarazki, pojawiających się w na ścianach, podłogach i sprzętach łazienkowych. Najwięcej wirusów znajdziesz na powierzchni umywalki, brodzika, wanny oraz WC. Tylko jeżeli wiesz, jak zadbać o ich czystość, kąpiel czy mycie zębów mają szansę odbywać się w pełnej higienie i czystości.

Podstawową kwestią przy sprzątaniu łazienki jest systematyczne i dokładne mycie oraz dezynfekcja armatury łazienkowej. przy porządkach najlepiej sięgać po preparaty na zawierających chlor, które uporają się z największymi zanieczyszczeniami. Grzybów, które też bardzo często pojawiają się w łazience, można się pozbyć z pomocą regularnego wietrzenia pomieszczenia, niezbędne jest także dbanie o czystość kratek wentylacyjnych.

Czyszczenie toalety – w jaki sposób zrobić to najlepiej?

Muszla klozetowa powinna być czyszczona raz na dwa dni – dzięki temu pozbędziesz się wszystkich zarazków i bakterii, które tak licznie się na niej zbierają. Nanomax poradzi sobie z takim wyzwaniem najlepiej oraz zagwarantuje bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Produkt dobrze jest wlewać do muszli pod koniec dnia – dzięki temu będzie pracował przez całą noc. Dla wzmocnienia ochrony poleca się stosowanie kostek albo żeli, które usuwają znacznie więcej bakterii i zapewniają przyjemny zapach.

Dla jeszcze większego porządku i mniejszej ilości niebezpiecznych drobnoustrojów, trzeba koniecznie zamykać klapę, zanim spuścisz wodę w toalecie. Pozwoli to zminimalizować ryzyko przedostawania się bakterii kałowych, zarazków oraz wirusów do dalszych części pomieszczenia. Groźne zanieczyszczenia mogą osiąść nie tylko na ścianie albo podłodze, ale także na ręcznikach, szczoteczkach do zębów oraz używanych kosmetykach.

Poznaj sposoby na czystą i higieniczną łazienkę

W celu zapewnienia maksymalnego poziomu higieny trzeba codziennie myć całą łazienkę. Codzienne porządki w łazience mogą okazać się jednak dość czasochłonne, ale do codziennych zabrudzeń wystarczające będzie spłukiwanie gorącą wodą – pomoże to pozbyć się śladów z mydła czy fragmentów naskórka. W celu pozbycia się zarazków i większych zabrudzeń, trzeba środka czyszczącego co najmniej dwukrotnie w ciągu tygodnia.