W jaki sposób radzić sobie z hemoroidami w czasie podróży?

W jaki sposób radzić sobie z hemoroidami w czasie podróży?

Jest pewna wstydliwa oraz wyjątkowo uciążliwa dolegliwość, a są nią żylaki odbytu. Jeśli się pojawią, mogą skutecznie utrudnić funkcjonowanie, tym bardziej, gdy stanie się to w czasie dalekich podróży albo przy pracy siedzącej. Nie zawsze możliwe jest, aby sprawnie wyeliminować przyczyny hemoroidów, lecz nie ma przeszkód, aby walczyć z ich objawami.

Żylaki odbytu – przyczyny i zapobieganie

Przeważnie za to schorzenie obwinia się nieprawidłowy tryb życia. Jadłospis, w którym brakuje zdrowych białek, tłuszczy i węglowodanów, ale dostarcza do organizmu nadmiar cukru i przetworzonej żywności to główna przyczyna. Poza tym na uaktywnienie się hemoroidów wpływa też siedzący tryb życia. Niebagatelne znaczenie ma również to, żeby nie zaniedbywać aktywności fizycznej. Codzienna aktywność to nie tylko forma dostarczania tlenu do organizmu, codzienne spacery, bieganie czy każda dowolna forma wysiłku fizycznego rewelacyjnie wpływają na funkcjonowanie całego organizmu. organizm wytwarza większą ilość endorfin, zwanych hormonami szczęścia odpowiedzialnych za poprawę samopoczucia. Kolejny plus to poprawa trawienia, wszystko dzięki szybszej perystaltyce jelit.

Czy da się pozbyć dolegliwości związanych z chorobą w trakcie podróży?

Każda dolegliwość związana z hemoroidami nasila się w pozycji siedzącej, zatem wyruszając w dłuższą podróż dobrze jest zaplanować postój na zmianę pozycji albo rozprostowanie ciała oraz w miarę możliwości krótki spacer. Drugą metodą na to, aby złagodzić dyskomfort, jest wykorzystanie dmuchanej poduszki. Najlepiej też spakować odpowiednie lekarstwa. Doskonale sprawdzają się tu środki do stosowania miejscowego, czyli np. maści lub czopki z propolisem. Ważną sprawą jest również odpowiednie przygotowanie się do podróży poprzez wzbogacenie diety o produkty bogate w błonnik. W trakcie podróży najlepiej jeść lekkostrawne przekąski i koniecznie wodę mineralną bądź herbatę ziołową albo owocową. Podróżując publicznymi środkami transportu trzeba pamiętać o odpowiedniej higienie, zwłaszcza w ogólnodostępnych toaletach. Dobrym pomysłem jest spakowanie ręcznika i delikatnego płynu do higieny intymnej.