Sopot – doskonałe miasto na urlopowy wyjazd

Sopot – doskonałe miasto na urlopowy wyjazd

W Trójmieście można znaleźć urocze miasto nadbałtyckie- Sopot. Niezależnie od pogody i pory roku zawsze możemy spotkać tam wielu wczasowiczów, przybywających dla celów rekreacyjnych, ale też dla zdrowia. Gdybyśmy mieli wymienić miejsca, które każdorazowo przydadzą się jako kierunek spontanicznego czy planowanego pobytu, Sopot z pewnością uplasuje się w TOP 3 każdego zestawienia.

Creme de la creme nadmorskich atrakcji krajoznawczych – sopockie molo

Najwięcej znaczy odpowiedź na pytanie, po co przyjeżdża się do Sopotu. Jeżeli ktoś planuje aktywnie spędzić czas w pięknym nadmorskim kurorcie, będzie miał mnóstwo możliwości oglądania i doświadczania jego uroków. Już weekendowy pobyt dostarczy wiele kierunków – spacerując po zakątkach tutejszych plaż i klimatycznego centrum doświadczymy naprawdę sporo. Najważniejsze miejsce w Sopocie to molo, wchodzące w fale na dystansie 511 metrów! Świetnie sprawdzi się w roli miejsca finału dnia pełnego wrażeń, bowiem oprócz przechadzania się wśród fal czkają tam na nas wyjątkowe zachody słońca wśród  mew i rybitw. Czekają tu na nas dwie składowe ogromnego morskiego duktu: pierwsza znana jako Skwer Kuracyjny w części lądowej, druga wchodzi na znaczną odległość w morze. To miejsce ciekawych eventów, koncertów i wydarzeń kulturalnych. Przy kejach najczęściej cumuje dużo jachtów. Dużo ciszej jest tu po okresie urlopowym, czego także trzeba doświadczyć, by odetchnąć w spokojnym biegu zdarzeń w miasteczku nad morzem. Mimo spokoju miasto pozostaje jak zawsze nastrojowe i pełne optymizmu.

Sopot w promieniach słońca – kilka opcji spędzenia wolnego czasu w tym miejscu

Zanim wybierzemy się do nadmorskiego miasta, warto monitorować stan pogody. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „Sopot kamera”, żeby upewnić się, jakie warunki atmosferyczne panują w mieście. Zerknięcie na przystań jachtową na molo lub Skwer Kuracyjny da jasną odpowiedź na pytanie, co założyć lub czy wychodzić na spacer, by dotrzeć w ten rejon Sopotu.

W przypadku dobrej aury wprost ze skweru warto skierować wzdłuż morza – plażą lub promenadą, która wiedzie aż do gdańskiego Brzeźna – albo udać się do Trójwymiarowego Parku. Oprócz tego koniecznie należy wykorzystać zielone części miasta. Atrakcją Sopotu okaże się z pewnością narciarska trasa na Łysej Górze. Zimą można pozjeżdżać na nartach, co spodoba się licznym gościom. Tuż przy górze znajduje się majestatyczna Opera Leśna, której niezobaczenie byłoby nietaktem. Inną propozycją na słoneczne dni będzie wycieczka nad Staw Nowowiejski.

Sopot na wypadek niepogody

Dużo dzieje się w Sopocie nie tyko przy słonecznym niebie. Swoje podwoje otwiera Dworek Sierakowskich, w którym odbywają się czwartkowe koncerty. Warto też odwiedzić Muzeum Sopotu w Willi Claaszena, bardzo urokliwe miejsce. Obowiązkowo trzeba przejść znanym traktem  Monciakiem. Tam z pewnością zaimponuje nam Krzywy Domek, który powstał z inspiracji rysunkami Jana Marcina Szancera i Pera Dahlberga. To właśnie tam mamy wiele kafejek i restauracyjek, gdzie można liczyć na smaczne dania i czas na relaks.

Dla każdej osoby poszukującej najlepszego miejsca na wypoczynek świetnym wyborem będzie Sopot Kamera na żywo pomaga w spędzaniu czasu w tym mieście. Warto pooglądać spokojne życie w Sopocie, by się przekonać, że każdy czas jest dobry na wizytę.