Pora letnia już się kończy, jednak zrogowaciałe pięty lub zaniedbane nogi są dla wielu nadal ogromnym utrapieniem. Jak szybko sobie pomóc?Jakie są szybkie domowe sposoby?

Pora letnia już się kończy, jednak zrogowaciałe pięty lub zaniedbane nogi są dla wielu nadal ogromnym utrapieniem. Jak szybko sobie pomóc?Jakie są szybkie domowe sposoby?

Ważne jest to, że owe problemy mogą przyczynić się do mnóstwa poważnych podrażnień które będzie trzeba zwalczyć dermatologicznie. Bez cienia wątpliwości zniszczona skóra na piętach to szalenie nieprzyjemna przypadłość i może przyczynić się między innymi do kłopotów z chodzeniem. Porowate pięty przeważnie dotyczą pań, ponieważ to one lubią pokazywać odsłonięte nogi. Należy zapamiętać, że nadmiar kilogramów czy upalny klimat to również powody przez które, martwy naskórek na stopach ulega pęknięciom. Ćwiczący często którąkolwiek dyscyplinę, sportowcy mogą być także mocno narażeni na tę dolegliwość, więc właściwe będzie żeby pamiętać o częstym nawilżaniu nóg. Nie powinno się odkładać, aż do momentu kiedy bakterie się rozwiną, a nogi spękają jeszcze gorzej. Bez problemu – jako rezultat bezpiecznych środków – możemy sobie pomóc.

Dobrym wyborem jest używać ekologicznych substancji natłuszczających. Takim będzie przykładowo miodek. Ma nieskończenie wiele cennych składników odżywczych w tym witaminy i minerały, również coraz częściej wykorzystuje się to naturalne płynne złoto głównie jako składnik kulinarny, ale również w własnoręcznie zrobionych kosmetykach. Z pewnością warto również przypatrzyć się różnorakim ofertom medycznych środków do pielęgnacji ciała, które są wstanie zaradzić już po pierwszym użyciu w newralgiczne miejsce.

Czy istnieją sprytne sposoby dla pękających pięt? Mnóstwo! Sprawdzi się również olej kokosowy – dobroczynny tłuszcz naszej każdodniowej formy odżywiania. W przypadku nóg warto je na początku dobrze odmoczyć w wodzie o stosownej temperaturze, potem użyć tarki, oraz wsmarować w nogi dobry olej kokosowy. Dobrym wyborem jest do spania założyć bawełniane stopki. Następnego dnia stopy będą dużo miększe.

Cuda może także realizować kosmetyczna sól, która nazywa się Epsom. Zsyła ulgę szorskiej skórze. W jaki sposób z tej soli najlepiejskorzystać? Idealnie, gdy przygotujemy wieczko soli i wrzucimy do nagrzanej wody. Trzeba w niej zmoczyć stopy przynajmniej 20 minut, do momentu, gdy skóra zmięknie. To wystarczy,by po wytarciu i wklepaniu omawianego oleju nasze nogi przeistoczyły się w aksamitne i natłuszczone. Zimnotłoczony olej posiada niesamowity zapach, czyli poza cechami odżywczymi daje dużą przyjemność dla zmysłów. Olej kokosowy to środek skuteczny. Można go stosować nie tylko dla zniszczonych stóp oraz na pięty, również całe ciało, żeby je odżywić po urlopie.

W momencie, gdy potrzebujesz ekspresowego wyniku – korzystaj z farmaceutycznych preparatów. Wypróbuj je, żeby upewnić się, na który dobrze zareaguje Twoja skóra. Spękane stopy to kwestia, z jakim realnie będziecie mogli sobie szybko ulżyć. Istotne jest, żeby stopy pielęgnować każdą porą roku, a nie wyłącznie w czasie, gdy eksponujęmy nogi w sandałach.