Olej kokosowy – jak to się stało, że okazał się aż tak pożądany?

Olej kokosowy – jak to się stało, że okazał się aż tak pożądany?

Naturalne właściwości uzdrawiające oleju kokosowego cieszą się coraz większym uznaniem – jednak nie można przejść obok tego obojętnie! Stuprocentowo sprawdza się on nie wyłącznie jako dodatek do potraw, ale także w pielęgnacji ciała. Za co pragniemy mieć olej kokosowy i jak stosować go w regularnej pielęgnacji?

Olej kokosowy – kosmetyk o wielu sposobach wykorzystania

Widoczne używanie tego serum niesie za sobą całe mnóstwo plusów, , które to bez wątpienia przyjmą z euforią wszystkie kobiety troszczące się o swoją urodę. Używanie oleju kokosowego w kosmetyce to nie tylko pielęgnacja skóry (zwłaszcza suchej) – mimo iż niezaprzeczalnie od tego warto by rozpocząć. Kosmetyk charakteryzuje się mocnym działaniem odżywczym jak również nawilżającym, zaś do tego prędko się wchłania oraz rozprowadza wokół tak pożądaną przez nas woń. Wmasowywany na twarz, hamuje trądzik dzięki zawieraniu działającego antybakteryjnie kwasu laurynowego; gwarantuje też chronienie ciała przed promieniami słonecznymi. W równym stopniu wychwalanym rodzajem kosmetyku na bazie oleju kokosowego są specyfiki do włosów. Posiadające w swoim składzie olej kokosowy odżywki , a także maseczki z powodzeniem wzmacniają kosmyki , a także zapobiegają ich natarczywemu wysuszaniu.

Jak zużytkować olej kokosowy do samodzielnej wytwórni preparatów?

Poza powyższymi zastosowaniami, kosmetyk przyda się także jako podstawa do stworzenia przeróżnych naturalnych preparatów które posłużą twojemu zdrowiu , jak również wyglądowi. Mając odpowiednie składniki, mamy szansę wytworzyć w domowych warunkach kosmetyki, które odnajdą się tak samo fantastycznie jak firmowe specyfiki. Wykorzystując olej kokosowy, jest opcja, by na własną rękę stworzyć wartościową pastę do zębów bez zawartości fluoru i skutecznie zwalczającą próchnicę. Nieco odmiennym równie ciekawym sposobem na domowe przygotowywanie jest oparty o naturalne składniki antyperspirant. Jedynie trzeba zmieszać sodę oczyszczoną, olej kokosowy a także olejek eteryczny posiadający właściwości antyseptyczne – tą drogą zyskamy ponad wszelką wątpliwość wiarygodny specyfik uwolniony od nieodpowiednich substancji. Pośród zaufanych pomysłów na jego stosowanie znajdzie się też miejsce na wspomnianą wyżej maseczkę do włosów oraz peeling pielęgnujący. Mężczyźni jednakże zazwyczaj wykorzystują olej kokosowy zamiast pianki do golenia. Jak widać, alternatyw istnieje faktycznie całe mnóstwo!