Lampy sufitowe do salonu – na bogato, czy minimalistycznie?

Lampy sufitowe do salonu – na bogato, czy minimalistycznie?

Lampy sufitowe do naszego salonu najczęściej pełnią rolę głównego oświetlenia. Nie mamy zamiaru jednakowoż odbierać im galanterii, jaka powinna dopasować się do aranżacji wnętrza. z aranżacją wnętrza. Co wziąć pod uwagę dobierając lampy do pokoju dziennego?

Plafon? A może żyrandol?

Lampy sufitowe do salonu, które pojawiają się w ofertach różnych sklepów pokazują że pomysły są nieograniczone, a dobranie ciekawej lampy nie musi być związane z horrendalnymi wydatkami. Podjęcie decyzji odnośnie designu, wykończenia i estetyki może sprawić sporo trudności. Zawsze na starcie stawiamy sobie pytanie: jaką funkcję koniecznie muszą wypełniać nasze nowe lampy?

Podczas wyboru koniecznie uwzględnijmy wymiar pomieszczenia i jego charakter. W przypadku gdy w grę wchodzi doświetlenie pokoju dziennego pełniącego funkcję reprezentacyjną, potrzeba będzie niewątpliwie więcej niż jednego punktu oświetleniowego. Lampy sufitowe do salonu muszą emitować światło jasne no i żywe.

Odrobinę inaczej wyposażymy pomieszczenie, które jest dodatkowo miejscem spoczynku, punktem do przyjmowania gości i zakamarkiem do pracy. W takiej sytuacji lampy zakupione do pokoju dziennego lepiej rozmieścić w strategicznym punkcie wszystkich stref. W miejscu urządzanym do pracy, czy nauki, może to być mała lampka czy plafon, które dadzą jasne światło. Strefa w której będziemy odpoczywać wymaga światła o raczej ciepłej tonacji, natomiast ta strefa, w której podejmujemy naszych bliskich może być doświetlona imponującą lampą.