Dla kogo wanna, a dla kogo natrysk?

Dla kogo wanna, a dla kogo natrysk?

Remont łazienki to ważne przedsięwzięcie w każdym mieszkaniu. Nietrafione decyzje potrafią uprzykrzać życie przez parę następnych lat. Planując wykonać wizualizację łazienki, warto zastanowić się, nad wyborem między wanną i natryskiem.
Wybór nie jest oczywisty. Jak go dokonać, by potem nie żałować?

W doskonałej sytuacji posiadamy nieograniczony budżet oraz dużą przestrzeń łazienki. W takim wypadku możemy zdecydować się na oba rozwiązania. Zwykle jednak przestrzeń łazienki nie zapewnia nam zbyt dużego pola manewru. Naturalnie, możemy podejmować decyzję zgodnie z indywidualnymi upodobaniami.
Wybór jest prosty, jeśli Twoim ulubionym wieczornym rytuałem jest długa, relaksująca kąpiel, lub wstając rano, by się obudzić obok kawy nie wyjdziesz bez szybkiego, orzeźwiającego prysznicu.
Upodobania i przyzwyczajenia to jedno, jednak przeważnie podczas projektowania łazienki musimy wziąć pod uwagę wiele innych kwestii.

Krzesło pod prysznic, czy basen na zabawki?

Potrzeby użytkowników łazienki warto ustawić zawsze na głównym miejscu. Chcąc wykąpać małe dzieci, najwłaściwszym wyborem będzie zamontowanie wanny.
Osoby starsze, choć przyzwyczajone do kąpieli w wannie, migiem zaczynają doceniać możliwości które daje im ta druga propozycja.
Samodzielne wejście i wyjście z brodzika, krzesło pod prysznic, bądź sposobność kąpieli na stojąco, to główne powody, które przemawiają za rezygnacją z wanny.

A może dwa w jednym?

Niezwykle oryginalną alternatywą, jest połączenie wanny z natryskiem.
Możemy do wanny dopasować prysznic z deszczownicą, wybudować efektowną ściankę na brzegu wanny i można cieszyć się opcją natrysku. Ta możliwość spodoba się amatorom wieczornych, regenerujących rytuałów łazienkowych, którzy uwielbiają z lampką wina oraz książką spędzać czas zanurzeni w pięknie pachnącej wodzie z obfitą pianą, a dodatkowo rankiem muszą mieć możliwość szybkiego odświeżenia się.

Prysznic zmieści się choćby w najmniejszej łazience.

Podczas przygotowywania łazienki najpoważniejszym kłopotem może okazać się ograniczony metraż.
W takim przypadku warto przeanalizować montaż natrysku. Uzupełniając go o szykowne dodatki takie jak przeźroczyste ścianki możemy wizualnie zwiększyć mikroskopijną łazienkę. Współcześnie producenci sanitariów łazienkowych oferują mnóstwo fajnych podejść do malutkich łazienek. Wielokrotnie wybieraną alternatywą w obecnych latach jest mała wanna. Pomimo że nie pozwala ona na całkowite zanurzenie się w niej, da szansę odetchnięcia oraz zrelaksowania się po całym dniu na nogach.